Akaryakıt istasyonunda yangın tatbikatı

Akaryakıt istasyonunda yangın tatbikatı
Akaryakıt istasyonunda yangın tatbikatı
ZONGULDAK (AA) - Alaplı ilçesinde bir akaryakıt istasyonunda yangın tatbikatı düzenlendi.Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri gözetiminde...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı ilçesinde bir akaryakıt istasyonunda yangın tatbikatı düzenlendi.

Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri gözetiminde gerçekleştirilen tatbikatta, akaryakıt istasyonunda çalışan personele yangın söndürme teknikleri anlatıldı.

İstasyon sahibi Recep Ocak, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışanlara olası bir yangında neler yapılması gerektiği konusunda bilgi verildiğini belirtti.

Aynı zamanda Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olan Ocak, istasyonda 13 personelin çalıştığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Çalışanların olası bir yangın anında neler yapması gerektiği, yangının büyümesini önlemek ve itfaiyenin çağrılması ve gelen ekiplere doğru bilgi verebilmesi konusuna çeşitli bilgilerin yanı sıra, yangın tüplerinin nasıl kullanılacağı yönünde uygulamalı eğitim verildi. Bu tür eğitim tatbikatlarını belirli aralıklarla yenileyeceğiz."

İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın da yangın tatbikatlarının önemine değinerek, "İstasyonda çalışan personele yangın tüpünün nasıl kullanılması ve yangın anında neler yapılacağını uygulamalı olarak anlattık" dedi.