Alaplı Çayı'nda kirlilik iddiası

Alaplı Çayı'nda kirlilik iddiası
Alaplı Çayı'nda kirlilik iddiası
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, Alaplı Çayı'na atılan çöplerin çevreye zarar verdiğini ileri sürdü.Türkyılmaz,...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, Alaplı Çayı'na atılan çöplerin çevreye zarar verdiğini ileri sürdü.

Türkyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son zamanlarda çayı kenarlarına atılan çöplerin insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

Kaymakamlık tarafından geçen yıl çay kenarında makineleriyle temizlik çalışması yapıldığını hatırlatan Türkyılmaz, şunları kaydetti:

"Çalışmaların ardından bazı bölgelere uyarıcı levhalar asılarak çevreyi kirletenler uyarılmıştı. Buna rağmen görüyoruz ki uyarılar bir işe yaramamış. Çayın kenarları çöp ve moloz taşları atılmaya devam edilmiş. Çöpün yanında araç lastiklerini atılması tam bir çevre felaketi olduğunu düşünüyorum. Kullanım ömrünü tamamladıktan sonra atık haline gelen bu lastiklerin kontrolsüz biçimde çevreye bırakılması hava , su, toprak kirliliği başta olmak üzere pek çok çevre sorununa neden olmaktadır. Çevremizi kirletenlere en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz." 


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  çevre

  ,

  Çay

  ,

  Hava

  ,

  ,

  koruma

  ,

  kaymakamlık