Alaplı Esnaf Odası Başkanı Gelgeç'e ziyaret

Alaplı Esnaf Odası Başkanı Gelgeç'e ziyaret
Alaplı Esnaf Odası Başkanı Gelgeç'e ziyaret
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç'i ziyaret etti.Yavuz,...

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç'i ziyaret etti.

Yavuz, burada yaptığı konuşmada, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ve dernekleri ziyaret ettiklerini belirtti.

İlçenin tek meydanına belediye tarafından yapılacak olan kapalı pazar yerine karşı olduklarını ifade eden Yavuz, "Biz pazarın tekrar ilçe merkezine gelmemesine karşı değiliz. Biz kent meydanı olabilecek bir yere kitlesel bir bina olmamasına karşıyız. Bu bina bu alan yapıldığı zaman şehir hayatının çok etkiyeceği gibi şehir trafiğine ve insan sirkülasyonuna taşınması imkansız bir yük getirecektir. Bu alana kent meydanı yapılarak değerlendirilmesi daha uygun olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Gelgeç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Yeri hiç önemli değil. Alaplı esnafının yüzde 80'ni pazar yerinin ilçe merkezine tekrar geri gelmesini istiyoruz. Çoğunluk ne derse, onun fikirlerini temsil ederim" dedi.