Alaplı İlçe Müftülüğü toplantısı

Alaplı İlçe Müftülüğü toplantısı
Alaplı İlçe Müftülüğü toplantısı
ZONGULDAK (AA) - Alaplı İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş, üniversite öğrencilerine Kur'an dersi verdiklerini söyledi.Bektaş, Alaplı Belediyesi Kültür...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş, üniversite öğrencilerine Kur'an dersi verdiklerini söyledi.

Bektaş, Alaplı Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, sabah namazı buluşmalarına, en çok gençlerin ilgi gösterdiğini belirtti.

Müftülüğün çalışmalarına değinen Bektaş, şöyle konuştu:

"Sabah namazı buluşmalarında, Kur'an-ı Kerim okunarak sohbetler ediyoruz. Ardından çay, simit ve peynir ikram ederek kahvaltı yapıyoruz. Din görevlilerimiz köylerde, ilçe merkezinde sabah namazı programlarını duyurmalarını istiyoruz. Üniversite gençlerimiz sabah namazlarına geliyorlar. Müftülük olarak üniversitede okuyan gençlerimize Kur'an dersleri veriyoruz. Hocalarımızda hafta sonları köylerine gelen gençleri, camilere davet ederek onlara bilgilerini aktarsınlar. Her Pazar 'Kur'an Sohbeti' adıyla program düzenleyeceğiz. Kahvelerde, evlerinde oturan insanlarımızın, bu programa katılmasını bekliyoruz."

Bektaş, yılbaşının yaklaştığını vurgulayarak, "Televizyonlarda yılbaşı propagandası yapılıyor. Çocuklara nasıl ve ne zaman hediye verileceği konusunda insanlarımızı aydınlatmamız lazım. Bu konuda hocalarımızın daha gayretli olmalarını arzu ediyorum" dedi.