Alaplı Kaymakamı Çağlar:

Alaplı Kaymakamı Çağlar:
Alaplı Kaymakamı Çağlar:
- "Alaplı'ya fındık toplamak için Güney ve Doğu Anadolu ilerinden gelen mevsimlik tarım işçilerinin, çay ve dere kenarlarında barınmalarına izin vermiyoruz"

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, ilçeye fındık toplamak için Güney ve Doğu Anadolu ilerinden gelen mevsimlik tarım işçilerinin, çay ve dere kenarlarında barınmalarına izin vermediklerini bildirdi.

Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mevsimlik işçi çalıştıracakların, köy  muhtarlıkları aracılığıyla kaymakamlığa dilekçeyle başvurması gerektiğini söyledi.

Mevsimlik işçilerin Alaplı'ya gelmeye başladığını ifade eden Çağlar, "Her yıl Güney ve Doğu Anadolu illerinden ilçemize gelerek fındık toplayan mevsimlik tarım işçilerini çay ve dere kenarlarında barınmalarına kesinlikle izin vermiyoruz. Geçmiş yıllarda yaşanan sel olaylarında çok sayıda tarım işçisi mağdur olmuştu. Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için bir takım tedbirler alıyoruz" diye konuştu.

Çağlar, şantiye bölgesini mevsimlik işçilerin toplu konaklamasına yönelik tahsis etmek için çalışma başlattıklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Anadolu

  ,

  Çay

  ,

  Köy

  ,

  Tarım