Alaplı Kaymakamı Çağlar'a ziyaret

Alaplı Kaymakamı Çağlar'a ziyaret
Alaplı Kaymakamı Çağlar'a ziyaret
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Altuğ Çağlar'ı ziyaret etti.Çağlar, ziyarette yaptığı...

ZONGULDAK (AA) - AK  Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Altuğ Çağlar'ı ziyaret etti.

Çağlar, ziyarette yaptığı konuşmada, ilçede eğitimle ilgili çok büyük problemler olduğunu belirtti.

Eğitimdeki sorunlara değinen Çağlar, şunları söyledi:

 "Tabi ki ekonomik, sanayi ve sağlık manasında aklınıza gelen sosyal hayat ve beşeri münasebetlerde bir kısım eksiklerimiz, sıkıntılarımız olabilir. Ama ilçenin en önemli sorunu maalesef eğitimdir. Bununla alakalı çok büyük problemler var. Hala ikili eğitim yapan okullarımız var. Öğrenciler hala sabahın köründe evinden çıkıp, okula gidiyorlar. Gecenin köründe evlerine dönüyorlar. İnşallah sizlerin katkısıyla bu yönde güzel çalışmalar olacağını düşünüyorum."

 Yavuz da eğitim konusunda önemli çalışmalar hayata geçirileceğini vurgulayarak, "2015 yılında ilçemizi özelikle eğitim yönünden çok güzel günler bekliyor. Yeni okullarımız 2015 yılında başlanacak. Şu anda proje aşamasında olan ve ihaleye çıkartılan okullarımız var. İlçemizi çok parlak günler bekliyor" dedi.