Alaplı Kent Konseyi'nden halk oyunları topluluğu

Alaplı Kent Konseyi'nden halk oyunları topluluğu
Alaplı Kent Konseyi'nden halk oyunları topluluğu
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Kent Konseyi Başkanı İsmail Korkut, ilçedeki kültürel faaliyetlere hız kandırmak amacıyla halk oyunları topluluğu ve tiyatro...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Kent Konseyi Başkanı İsmail Korkut, ilçedeki kültürel faaliyetlere hız kandırmak amacıyla halk oyunları topluluğu ve tiyatro ekibi kurmayı planladıklarını bildirdi.

Korkut, gazetecilere yaptığı açıklamada, Klasik Türk Sanat Müziği ile başlattıkları sanatsal faaliyetlere devam edeceklerini belirtti.

İlçede bu tür etkinliklere ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Korkut, şunları söyledi:

"Alaplı Kent Konseyi olarak hedefimiz Klasik Türk Musikisi ile başlatmış olduğumuz sanatsal faaliyetlerimizi daha da çeşitlendirmek suretiyle artarak devam ettirmektir. Bu anlamda önümüzdeki aylarda Klasik Türk Musikisi'nin yanı sıra Türk Halk Müziği ve Türk Tasavvuf Musikisi gibi değişik dallarda korolar oluşturup ilçemizde sosyal , kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yapılmasına öncülük etmektir. Ayrıca ilçemizde kültürel faaliyetlere de hız kazandırmak amacıyla kent konseyi bünyesinde halk oyunları topluluğu ve bir tiyatro ekibi kurmak için çalışmalarımız devam etmektedir."


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  sanat

  ,

  klasik

  ,

  sosyal

  ,

  kent