Alaplı köylerinde ki çöp sorunu

Alaplı köylerinde ki çöp sorunu
Alaplı köylerinde ki çöp sorunu
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, yaz aylarında köylerde nüfusun arttığını ve bu nedenle çöp sıkıntısı...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, yaz aylarında köylerde nüfusun arttığını ve bu nedenle çöp sıkıntısı yaşadıklarını bildirdi.

Türkyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köylere gurbetçiler ve fındık toplamak için mevsimlik işlerin geldiğini, haftada bir gün alınan çöplerin bu nedenle iki gün alınmasının doğru olacağını söyledi.

Türkyılmaz, "Fındık sezonu girdiğimiz bu günlerde köylerimizin nüfusu arttı. Gurbetten gelen vatandaşlarımızın yanı sıra mevsimlik işçilerde köylerde konaklamaktadır. Nüfusun artmasıyla birlikte çöp sorunda ortaya çıkmıştır. Özel İdare tarafından hafta bir gün alınan çöplerin haftanın 2 günü alınması için talepte bulunduk. Gerçekten çöp konusunda köylerin büyük sıkıntısı var. Çöpler biriktikçe sinekler bununla beraber çeşitli hastalıklar ortaya çıkacağından endişe ediyoruz. Bu konuda bir an önce harekete geçilmesi gerekiyor" dedi.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  çevre

  ,

  koruma