Alaplı MYO'da kan bağışı kampanyası

Alaplı MYO'da kan bağışı kampanyası
Alaplı MYO'da kan bağışı kampanyası
ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencilerince kan bağışı kampanyası düzenlendi.BEÜ Alaplı MYO...

ZONGULDAK (AA) -  Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencilerince kan bağışı kampanyası düzenlendi.

BEÜ Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıldır kan bağışı kampanyası gerçekleştirdiklerini belirterek, bu yıl ki kan bağışı kampanyasının en kapsamlısı olduğunu vurguladı.

Henden, 200 ünite kan bağışı hedefine ulaştıklarını kaydederek, şunları söyledi:

"Öğrencilerimizin hazırladıkları her türlü sosyal sorumluluk projesi bizim için çok önemlidir. Okulumuzda 5 yılda bir çok defa kan bağışı kampanyası düzenlenmesine rağmen öğrencilerimiz kampanyanın sosyal sorumluluk projesi olması nedeniyle kan bağışına büyük önem verdiler. Kan bağışı öncesi Türk Kızılayı görevlileri tarafından her sınıfta kan bağışının ne kadar önemli olduğu konusunda bilgiler verdi. 200 ünite kan toplanması hedefi vardı. Hedefimize şu saat itibariyle ulaşmış durumdayız. Ben kan bağışında bulunan ve proje içinde yer alan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da kan bağışı kampanyamız devam edecektir."

Kampanyaya, öğrencilerin yanı sıra akademik personel de destek verdi.