Alaplı OSB'de altyapı çalışmaları

Alaplı OSB'de altyapı çalışmaları
Alaplı OSB'de altyapı çalışmaları
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Alaplı Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) altyapı çalışmalarına bu...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Alaplı Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) altyapı çalışmalarına bu yıl başlanacağını bildirdi.

Ocak, gazetecilere yapığı açıklamada, Bilim ve Teknoloji Bakanlığınca  Ankara 'da düzenlenen Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Sanayi Siteleri Eğitim Programı'na katıldıklarını belirtti.

Programda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan ile görüştüklerini ifade eden Ocak, şunları söyledi:

 "Sayın Müsteşardan, Alaplı OSB ile ilgili 2015 yılı için ödenek ayrılması ve altyapı ihalesinin yapılmasının sözünü aldık. Altyapı ihalesini ardından 854 dönüme sahip olan Alaplı OSB, yatırımcının hizmetine açılacak. Ayrıca Çayboyunda çalışmaları devam eden ıslah OSB projesinin yüzde 90'ı tamamlandı. Proje tamamlandığı zaman burada bulunan mevcut sanayiciler, kapasitelerini artırarak, yeni sanayiciler bölgemize gelecek."