Alaplı-Yığılca güzergahındaki yol çalışması

Alaplı-Yığılca güzergahındaki yol çalışması
Alaplı-Yığılca güzergahındaki yol çalışması
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Düzce'nin Yığılca ilçesi ile Alaplı arasında yeni bağlantı yolunun 1 yıl içinde...

ZONGULDAK (AA) ? AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Düzce'nin Yığılca ilçesi ile Alaplı arasında yeni bağlantı yolunun 1 yıl içinde tamamlanacağını bildirdi.

Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yığılca ile Alaplı'yı birbirine bağlayan karayolunda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Bağlantı yoluna 6 köprü yapılacağını ifade eden Yavuz,  şunları kaydetti:

"Yığılca ile Alaplı'yı bağlayan karayolunun bazı yerlerinin dar ve keskin virajlı olması nedeniyle bu yolu kullanan sürücüler ve vatandaşlardan çok fazla şikayetler geliyordu. Ayrıca, yaralamalı ve ölümlü kazalar da çok fazla yaşanmaya başlanmıştı. Bağlantı yolunda 8 ay önce başlanan çalışmalar son sürat devam ediyor. Dere ıslah çalışmaların yanı sıra yoldaki virajlarda kaldırılıyor. Çalışmaların önümüzdeki yıl bitirilmesi hedefleniyor. Karayolunun tamamlanmasının ardından Alaplı-Yığılca arasındaki ulaşım mesafesi daha da kısalarak yol güvenli hale gelecek."