Alaplı'da ağaçlandırma çalışması

Alaplı'da ağaçlandırma çalışması
Alaplı'da ağaçlandırma çalışması
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Tepeköy Mahallesi mevkisinde ağaçlandırma çalışması yapacaklarını söyledi.Tekin, gazetecilere...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Tepeköy Mahallesi mevkisinde ağaçlandırma çalışması yapacaklarını söyledi.

Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tepeköy Mahallesi Beş Yol Kavşağı şehir merkezi güzergahı boyunca yamaç alanlarının ağaçlandırılacağını belirtti.

Ağaçlandırma çalışmalarını çok önemsediklerini vurgulayan Tekin, şöyle konuştu:

"Beş Yol Kavşağı'ndan başlayarak, şehir merkezine iniş-çıkış yolu üzerindeki yamaç yabani ot ve bitkilerle pejmürde bir vaziyetteydi. Biz önce bu alanı baştan sona kadar yabani bitkilerden arındırıyoruz ve hem yamacı hem de üzerindeki düz alanı tesviye yapıyoruz. Bazı noktalarda yamacın eğimini biraz daha azaltıyoruz. Tüm bu altyapı çalışmasını tamamladıktan sonra da çeşitli türlerde fidanlarla bu yamacı komple ağaçlandıracağız. Yeniden yabani bitkilerin yetişmemesi için de gerekli önlemleri alıyoruz. Yol boyunca ışıklandırmayla birlikte burası gerçekten çok güzel olacak. Benzer çalışmaları ilçemizin her mahallesinde yapacağız."


    ETİKETLER:

    ZONGULDAK

    ,

    Belediye