Alaplı'da EDES Projesi devam ediyor

Alaplı'da EDES Projesi devam ediyor
Alaplı'da EDES Projesi devam ediyor
ZONGULDAK (AA) - Alaplı'da, Engellilere Destek Projesi (EDES) kapsamında memur ve öğrencilere, "engellilerle doğru ve etkin iletişim kurma" konulu...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı'da, Engellilere Destek Projesi (EDES) kapsamında memur ve öğrencilere, "engellilerle doğru ve etkin iletişim kurma" konulu eğitim verildi.

Alaplı Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Anadolu Engeliler Derneği Alaplı Şube Başkanı İsmail Korkut, projeyle ilçede 2 bin kişiye ulaşacaklarını söyledi.

Öğrencilerle, eğitimlere başladıklarını ifade eden Korkut, şunları söyledi:

"Zonguldak Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının finanse ettiği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü, Alaplı Kaymakamlığı, Alaplı Belediyesi, Alaplı Kent Konseyi ve Anadolu Engelliler Birliği Derneği Alaplı Şubesinin ortaklığıyla eğitimlerimiz devam ediyor. Eğitmen Mehmet Kızıltaş tarafından Alaplı Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, memur ve lise öğrencilerine yönelik engellilerle doğru ve etkin iletişim kurma konulu eğitim verildi. İleri günlerde de esnaflarımıza ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik eğitim verilecek."