Alaplı'da gıda denetimleri

Alaplı'da gıda denetimleri
Alaplı'da gıda denetimleri
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Rafet Yılmaz, gıdayla ilgili karşılaşılan her sorun için "Alo 174" hattının aranabileceğini...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı  Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdür Rafet Yılmaz, gıdayla ilgili karşılaşılan her sorun için "Alo 174" hattının aranabileceğini bildirdi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015 yılında gıda güvenliği konusunda riske dayalı olarak denetim ve kontrol faaliyetlerinin titizlikle sürdüğünü söyledi.

Vatandaşların sağlıklı gıdaya erişebilmelerini sağlamak amacıyla gıda kontrol görevlisi tarafından rutin olarak denetimlerin yapıldığını anlatan Yılmaz, "Sağlıklı yaşamın en temel kriterlerinden biri sağlıklı beslenmektedir. Yediğimiz, içtiğimiz, vücudumuza giren gıdaların bir takım koşullara uygun olması gerekir. Ama bezen şüphelendiğimiz, zararlı gördüğümüz ve  gereken koşullara uymayan gıda maddeleriyle de karşılaşılabiliyor. Vatandaşlarımız böyle bir sorunla karşılaştığı zaman Alo 174 hattını aramaları yeterlidir" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Tarım

  ,

  denetim

  ,

  gıda

  ,

  zaman

  ,

  2015