Alaplı'da hobi bahçeleri çalışması

Alaplı'da hobi bahçeleri çalışması
Alaplı'da hobi bahçeleri çalışması
ZONGULDAK (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik,  Alaplı Ziraat Odası tarafından 25 dönümlük alana yapılacak olan çilek ve sera...

ZONGULDAK (AA) ? Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik,  Alaplı Ziraat Odası tarafından 25 dönümlük alana yapılacak olan çilek ve sera bahçesini inceledi.

Çelik, incelemenin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, 25 dönümlük alanın çilek ve sera yapılması için yeterli bir alan olduğunu söyledi.

Şehre yakın olması nedeniyle bu alanın hobi bahçesi olabileceğini ifade eden Çelik, şunları söyledi:

"25 dönümlük alan kumlu toprak olduğu için çilek üretimi için iyi ancak sera yapılacaksa bu alana toprak doldurmak lazım. Ancak benim önerim bu alan şehre yakın geniş bir alan burayı hobi bahçesi yapılabilir. Buralarda hiç hobi bahçesi yok. 50 ve 25 metrekare alanlar olarak bölün suyunu her şeyi temin edin vatandaşlara kiralayın. Vatandaşlarda gelsinler burada boş zamanlarında bahçede vakit geçirsinler kendi bahçesi gibi uğraşsın. Girişine de hobi bahçesi tabelası koyun. Bakın nasıl bu alana büyük bir ilgi olacak.  Biz Kayseri'de böyle bir uygulama yaptık. Çok başarılı oldu."

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu da 25 dönümlük alanda çalışmaların devam ettiğini vurgulayarak, "Bu alana 5 adet büyük bir sera ve çilek bahçeleri yapmak istiyoruz. Sera için gerekli müracaatları yaptık. Ancak İl Müdürümüzün önerisi de çok mantıklı" dedi.