Alaplı'da itfaiyeciler mesaiye spor yaparak başlıyor

Alaplı'da itfaiyeciler mesaiye spor yaparak başlıyor
Alaplı'da itfaiyeciler mesaiye spor yaparak başlıyor
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görev yapan personel olası yangınlara düzenli spor yaparak hazırlanıyor.İtfaiye Müdürü Sinan...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görev yapan personel  olası yangınlara düzenli spor yaparak hazırlanıyor.

İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın , AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 ekibe her gün düzenli spor eğitimi verildiğini söyledi.

 Vatandaşların can ve mal güvenliği için 24 saat görev yapan itfaiye erlerinin formda kalmaları gerektiğini anlatan Taşkın,  şunları kaydetti:

"İtfaiye Müdürlüğünde 3 vardiya çalışıyoruz. Personelimiz işe başlamadan önce düzenli olarak 1 saat spor yapıyor. Yangına veya trafik kazasına ya da başka bir olaya gittiğimizde bizim için en önemli olan personelimizin aktif, çalışkan ve sportmen bir yapıya sahip olmasıdır. 5 katlı bir binaya itfaiye eri hortumla çıktığında nefes nefese kalmaması gerekiyor. Ne kadar personelimiz zinde ve güçlü olursa yangın ya da başka olaylarda başarılı olurlar. Düzenli olarak her gün spor yapmaya devam ediyoruz." 


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  spor

  ,

  personel

  ,

  taşkın