Alaplı'da kamulaştırılan alandaki fındıklar toplanacak

Alaplı'da kamulaştırılan alandaki fındıklar toplanacak
Alaplı'da kamulaştırılan alandaki fındıklar toplanacak
ZONGULDAK (AA) - Alaplı'da kamulaştırması tamamlanan alanda toplanan fındıklardan elde edilecek gelirin cami inşaatı ve Kur'an Kursu giderleri için...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı'da kamulaştırması tamamlanan alanda toplanan fındıklardan elde edilecek gelirin  cami inşaatı ve Kur'an Kursu giderleri için harcanacağı bildirildi.

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamulaştırılması tamamlanan Organize Sanayi Bölgesinin 810 dönümlük alandaki 100 dönümde ekili fındığın toplanması için 50 kişilik ekip oluşturduklarını söyledi.

Toplanan fındıklar Çağlayan Cami inşaatı ve Ortacı köyü yatılı kız Kuran kursunu giderleri için harcanacağını belirten Türkoğlu, şöyle konuştu:

"Alaplı merkezinde vatandaşlarımızı desteğiyle  Çağlayan Cami inşaatına başlamıştık. İnşaatımız devam ediyor. 50 kişilik ekip bir günde 40-50 çuval fındık topluyoruz. 100 dönümlük alandan 5 ton civarında fındık çıkacağını tahmin ediyoruz. Topladığımız bu fındığı satışından elde edilen gelir cami inşaatında ve Ortacı kız Kuran kursunun ihtiyaçlarında kullanılacak." 


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Çağlayan

  ,

  Kız

  ,

  Cami

  ,

  Ziraat

  ,

  sanayi