Alaplı'da kan bağışı kampanyaları ilgi görüyor

Alaplı'da kan bağışı kampanyaları ilgi görüyor
Alaplı'da kan bağışı kampanyaları ilgi görüyor
ZONGULDAK (AA) - Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit, çarşamba günleri düzenledikleri kan bağışı kampanyalarının ilgi gördüğünü...

ZONGULDAK (AA) -  Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit, çarşamba günleri düzenledikleri kan bağışı kampanyalarının ilgi gördüğünü bildirdi.

 

Yiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Merkez Camisi önünde haftada bir gün düzenlenen kan bağışı kampanyalarına halkın büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Halkı kan bağışı konusunda bilinçlendirmek amacıyla yapılan seminerlerin kan bağışını artırdığını ifade eden Yiğit, şöyle konuştu:

"Kan, kaynağı insan olan bir maddedir. Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır. Sağlıklı her birey düzenli olarak kan bağışlayarak hem kendi sağlığına katkı sunar hem de hayat kurtarır. İlçemizde kan bağışının ne kadar önemli olduğunu insanlarımıza anlatıyoruz. Her hafta çarşamba günleri Merkez Camisi önünde düzenlenen kan bağışı kampanyasına büyük bir ilgi oluyor."

Vatandaşların fındık tarlasında olmasına rağmen kan bağışında bulunmak için geldiklerini aktaran Yiğit, kurtarılan hayatlar adına Alaplı halkına teşekkürlerini iletti.