Alaplı'da öğrencilere aşure ikram edildi

Alaplı'da öğrencilere aşure ikram edildi
Alaplı'da öğrencilere aşure ikram edildi
ZONGULDAK (AA) - YURTKUR Alaplı Yurt Müdürlüğü'nde, Muharrem ayı dolayısıyla öğrencilere aşure ikram edildi.Yurt binasında düzenlenen programda...

ZONGULDAK (AA) ? YURTKUR Alaplı Yurt Müdürlüğü'nde, Muharrem ayı dolayısıyla öğrencilere aşure ikram edildi.

Yurt binasında düzenlenen programda konuşan Alaplı Yurt Müdür Erhan Yavaş, Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Etkinlik çerçevesinde, "düşündüren karikatürler" adlı sergi  açtıklarını vurgulayan Yavaş, şöyle konuştu.

"Alaplı Yurt Müdürlüğü'müzde yaklaşık 500 öğrencimiz barınmaktadır. Öğrencilerimizle birlikte çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Muharrem ayı olması sebebiyle aşure etkinliği düzenledik. Aynı zamanda "düşündüren karikatürler" adı altında öğrencilerimize yönelik sergi açtık. Sergimiz 1 hafta boyunca açık kalacak. Kasım ayından itibaren öğrencilerimize yönelik seminerlerimiz olacak."

YURTKUR Zonguldak Bölge Müdürü Hayri Bulazar da  bu tür faaliyetlerin devamını beklediklerini belirterek, "Güzel bir faaliyet olmuş, bende öncelikle müdürümüze, personelimize ve gençlerimize teşekkür ediyorum. Yurdumuz Alaplı için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür kültürel ve sosyal faaliyetler gençlerimiz hayata hazırlamakta öncü olurlar" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından öğrencilere aşure dağıtıldı.