Alaplı'da palamudun tanesi 10 liradan satışa çıktı

Alaplı'da palamudun tanesi 10 liradan satışa çıktı
Alaplı'da palamudun tanesi 10 liradan satışa çıktı
ZONGULDAK (AA) - Su ürünlerinde av yasağının sona ermesinin ardından Alaplı'da balıkçı tezgahlarını dolduran palamudun adedi 10 liradan...

ZONGULDAK (AA) - Su ürünlerinde av yasağının sona ermesinin ardından Alaplı'da balıkçı tezgahlarını dolduran palamudun adedi 10 liradan satılıyor.

Zonguldak'ta av yasağının sona ermesinin ardından denize açılan balıkçıların avladıkları palamut, hamsi ve istavrit, tezgahları bolca süslemeye başladı.

Alaplı'da 20 yıldır balıkçılık yapan Tuncay Yazgan, AA muhabirine, 1 Eylül itibarıyla su ürünlerinde av yasağının sona ermesiyle sezonu umutlu açtıklarını söyledi.

Son iki günde avladıkları palamut ve istavritle tezgahlarının "şenlendiğini" anlatan Yazgan, "Şu anda tezgahlarda palamut ve istavrit bolluğu yaşanıyor. Denizlerden uzak kaldıktan sonra tezgahların balıkla dolması yüzümüzü güldürdü. Şu an fiyatlar yüksek olabilir ama ileri ki günlerde balık fiyatları aşağıya doğru düşecektir. İnşallah sezon böyle bolluk içinde geçer vatandaşlar da ucuz balık yer" dedi.

Yazgan, palamudun tanesini ve hamsinin kilogramını 10 liradan sattıklarını, vatandaşların talebinden de memnun olduklarını vurguladı.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Ucuz

  ,

  Palamut

  ,

  eylül

  ,

  sezon

  ,

  Uzak

  ,

  Hamsi