Alaplı'da pazar yeri çalışmaları

Alaplı'da pazar yeri çalışmaları
Alaplı'da pazar yeri çalışmaları
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, güreş sahası ile spor salonun olduğu alana pazar yerini getirmeyi planladıklarını...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, güreş sahası ile spor salonun olduğu alana pazar yerini getirmeyi planladıklarını bildirdi.

Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, pazar yeri projesinde  sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda yer değişikliği yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Halkın ve esnafın pazarın ilçe merkezine gelmesini istediğini ifade eden Tekin, şunları kaydetti:

"Kısa zamanda çok büyük işler başardık. Dolgu sahasındaki sahilden tutun da mahallelerimizde halkımızın beklentileri doğrultusunda hizmetler yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Şu anda Alaplı'nın dört bir yanında çalışmalarımız devam ediyor. Bizim olmazsa olmazlarımız vardı. Bunlardan biri de otopark alanında yapmayı planladığımız pazar yeri projesiydi. Bu alandaki spor salonunu kaldırabilirsek çok iyi olacak. Belediyemizin 690 evlerdeki top sahasının yanında 2 dönümlük bir arsası var. O arsayla  spor salonun bulunduğu yer ile takas yapabilirsek bu alana pazar yerini getirmeyi planlıyoruz. Halkımızın ve esnafımızın istekleri doğrultusunda hizmet etmeyi çalışıyoruz."