Alaplı'da simülatörlü iş makinesi kursu

Alaplı'da simülatörlü iş makinesi kursu
Alaplı'da simülatörlü iş makinesi kursu
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Mesleki Eğitim Merkezi ile Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde simülatörlü iş makinesi kursu açıldı.Mesleki Eğitim...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Mesleki Eğitim Merkezi ile Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde simülatörlü iş makinesi kursu açıldı.

Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenen törende konuşan Alaplı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ertuğrul Yalınbaş, Türkiye 'de ilk defa bir eğitim kurumunun simülatörlü iş makinesi kursu açtığını söyledi.

Kursa 200 üzerinde rekor bir başvuru olduğunu anlatan Yalınbaş, şöyle dedi:

"Bölgemizdeki işsizlik sorununa çözüm üretmek, işsizlere meslek kazandırmak ve mevcut operatörlerin uzmanlaşmasına olanak sağlamak, yetişecek operatörleri risksiz bir ortamda düşük maliyetli, güvenli ve etkili sanal çalışma alanında uygun operatör tekniği, makine kontrolleri ve güvenli operasyonu öğretmek için böyle bir proje hazırladık. Eğitimdeki önceliğimiz tehlikeli çalışma alanları, güvenlik ihlali durumları, ekipman hasarları, yakıt tüketimi gibi gerçek durumlardan kaynaklanan riskleri sıfıra indirgeyerek inşaat ve hafriyat sektöründe çalışacak kalifiye eleman yetiştirmek. Eğitimin süresi 3 hafta ve 72 saat olup sınavlardan başarılı olan kursiyerlere kepçe operatörlüğü belgesi verilecektir."

Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar da  simülatör vasıtasıyla elaman yetiştirmenin çok önemli olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Alaplı Kaymakamı Çağlar ve Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, simülatörde iş makinesi kullanmaya çalıştı.