Alaplı'da sinyalizasyon çalışması

Alaplı'da sinyalizasyon çalışması
Alaplı'da sinyalizasyon çalışması
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, kazaların yaşandığı üçler petrol kavşağında sinyalizasyon çalışmalarına başlandığını...

ZONGULDAK (AA) - AK  Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, kazaların yaşandığı üçler petrol kavşağında sinyalizasyon çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2009 yılında başlatılan Düzce-Ereğli duble yol çalışmaları kapsamında Akçakoca-Alaplı arasında 9 tünel yapılarak Ankara , İstanbul ve Düzce'ye ulaşımın daha kısa sürede sağlanmaya başlandığını belirtti.

Hayal gibi görünen duble yol sayesinde sürücülerin daha güvenli seyahat ettiğini ifade eden Yavuz, şunları kaydetti:

"Dev proje sayesinde ulaşım sorunumuz çözülmüş ancak kavşaklarda bazı sorunlar ortaya çıkmıştı. Özellikle üçler petrol kavşağında sinyalizasyon eksiği nedeniyle maalesef hepimizi üzen kazalar meydana geldi. İnsan hayatı bizim için her şeyden daha önemlidir. Milletvekilimiz Ercan Candan'ın vasıtasıyla Karayolları Genel Müdürlüğüyle gerekli görüşmeler ve yazışmalar yapılarak sinyalizasyon için çalışmaların yapılması sağlanmıştır. Karayolları ekipleri birkaç gün önce üçler petrol kavşağında altyapı çalışmalarına başlamış olup, önümüzdeki günlerde trafik lambaları takılarak devreye sokulacaktır. Ayrıca İlçe girişinde çıkışına kadar radar sistemi takılması için çalışmalar devam etmektedir. Bundan sonra inşallah kavşakta üzücü kazaların yaşanmamasını diliyoruz."