Alaplı'da su sondajı çalışması

Alaplı'da su sondajı çalışması
Alaplı'da su sondajı çalışması
ZONGULDAK (AA) - Alaplı ilçesi Büyük Tekke köyünde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle okul bahçesine sondaj çalışması başlatıldı.Köy Muhtarı Sait Tekin,...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı ilçesi Büyük Tekke köyünde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle okul bahçesine sondaj çalışması başlatıldı.

Köy Muhtarı Sait Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okul bahçesinin altında su kaynağı olduğunun tespit edildiğini söyledi.

İlçe Özel İdare Müdürlüğü ve Köye Hizmet Götürme Birliği tarafından sondaj çalışması başlatıldığını ifade eden Tekin, şunları kaydetti:

"Köyümüzün suyu özelikle yaz aylarında fındık toplama mevsimi de olduğu için yetmiyordu. Köyde su araması yapılması için kaymakamlığa yazı yazmıştık. Yapılan çalışmalar neticesinde en verimli ve köyümüzde yetecek suyun okul bahçesine olduğu tespit edildi. Ardından hemen sondaj çalışmaları başlatıldı.  Şu anda 150 metreye kadar sondaj devam ediyor. Sondaj işlemi bittikten sonra köyümüz yeni bir su kuyusuna kavuşmuş olacak. İnşallah bundan sonra özelikle yaz aylarında su sıkıntısı çekmeyeceğimizi düşünüyorum." 


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Köy

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  hizmet