Alaplı'da trafik kazalarına neden olan virajın kaldırılması isteği

Alaplı'da trafik kazalarına neden olan virajın kaldırılması isteği
Alaplı'da trafik kazalarına neden olan virajın kaldırılması isteği
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Mollabey köyündeki virajı kaldırmak için çalışma...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Mollabey köyündeki virajı kaldırmak için çalışma başlattıklarını bildirdi.

Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, trafik kazalarının yaşandığı Mollabey köyündeki virajı kaldırmak için çalışma başlattıklarını söyledi. 

Virajın sürücülerin görüş açısını kapatmasından dolayı trafik akışında sıkıntıya neden olduğunu ifade eden Tekin, şöyle konuştu:

"Vatandaşlardan virajın kaldırılması için çok talep geldi. Mollabey köyü istikametine giden yolun kesiştiği noktada yer alan keskin virajın görüş açısını kapatmasından dolayı trafik akışında sıkıntıya neden olmaktaydı. Bu bölgede birçok yaralamalı trafik kazaları da yaşandı. Bu noktada daha önce yola sarkan ağaç dallarını budamak ve virajı tıraşlama yapmak suretiyle yol genişletme çalışması yapıldı. Yeterli olmaması üzerine yol genişletme çalışmasına yeniden başlandık. Çalışma tamamlanıp, virajdaki görüş açısı sorunu giderildiğinde trafik akışında yaşanan sorunlar ortadan kalkacak."


    ETİKETLER:

    ZONGULDAK

    ,

    Belediye