Alaplı'da Yağlı Pehlivan Güreşleri iptal edildi

Alaplı'da Yağlı Pehlivan Güreşleri iptal edildi
Alaplı'da Yağlı Pehlivan Güreşleri iptal edildi
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, bu ay içinde yapılması planlanan 29. Geleneksel Alaplı Yağlı Pehlivan Güreşlerini, son günlerde...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, bu ay içinde yapılması planlanan 29. Geleneksel Alaplı Yağlı Pehlivan Güreşlerini, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal ettiklerini bildirdi.

Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke  genelinde de birçok etkinliğin yaşanan terör olaylarından dolayı iptal edildiğini söyledi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Alaplı Yağlı Pehlivan Güreşlerini önümüzdeki yıl çok daha iyi şartlarda ve daha geniş kapsamlı olarak yapmayı planladıklarını belirten Tekin, şunları kaydetti:

"Neredeyse her gün yüreğimize ateşin düştüğü, acının ve üzüntünün kelimelerle tarif edilemeyeceği bir süreç yaşıyoruz. Birkaç gün önce 16 askerimiz ve hemen ertesi gün 14 polisimizin şehit olmasının ardından dün ve bugün de birer şehit verdik. Peş peşe acıların yaşandığı, ocaklara ateşin düştüğü, milletimizin derin üzüntüler yaşadığı böylesine bir ortamda, bu ay içinde yapmayı planladığımız yağlı pehlivan güreşlerinin iptal edilmesinin daha uygun olacağına karar verdik. Nitekim ülkemiz genelinde de birçok etkinlik yaşanan terör olaylarından dolayı iptal edilmiştir. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Alaplı Yağlı Pehlivan Güreşlerini önümüzdeki yıl çok daha iyi şartlarda ve daha geniş kapsamlı olarak yapmayı planlıyoruz. Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum."


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  şehit

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  ülke