Alaplı'da yürüyüş yolu çalışması

Alaplı'da yürüyüş yolu çalışması
Alaplı'da yürüyüş yolu çalışması
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Taşbaşı-Erdemyuva mevkisindeki yürüyüş yolu yapım çalışmalarında sona gelindiğini...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Taşbaşı-Erdemyuva mevkisindeki yürüyüş yolu yapım çalışmalarında sona gelindiğini bildirdi.

Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kilitli parke kaplamak suretiyle araç yolu çalışmalarının tamamlandığını belirterek, 1 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yoluna da zemin kaplama malzemesinin serildiğini söyledi.

Deniz dolgu alanının, vatandaşların ihtiyaçlarına göre düzenleneceğini anlatan Tekin, şöyle konuştu:

 "Yaklaşık 120 bin metrekare alana sahip Taşbaşı-Erdemyuva deniz dolgu alanında, önce zemin düzenleme ve kodlama çalışması yaparak yürüyüş ve araç yolu çalışmalarını tamamladık. Yaklaşık 1 kilometrelik yürüyüş yolunu spor amaçlı zeminlerde kullanılan özel zemin kaplama malzemesi serdik. Önümüzdeki günlerde belirli noktalara sağlıklı yaşam araç gereçleri ve oturma grupları koyacağız. Vatandaşlarımız yürüyüş yolunda, hem yürüyüş yapabilecekler hem de sağlıklı yaşam araç gereçleriyle spor yapma imkanı bulabilecekler, hem de dinlenebilecekler. Önümüzdeki aylarda, dolgu alanının diğer kısımlarında da üst yapı çalışmalarına başlayacağız. Burayı en kısa sürede,  eğlenme, dinlenme, spor yapma ve oturma alanlarıyla ilçemizin sosyal cazibe merkezi yapmayı planlıyoruz."