Ankara'daki patlama

Ankara'daki patlama
Ankara'daki patlama
- Üniversitelerarası Kurul Başkanı Özer: - "Ülkemiz üzerinde planlar yapan yurtiçinden ve dışından tüm odakların büyük bir işbirliğiyle yürüttükleri insan onuruna ve yaşamına kasteden art niyetli faaliyetler, milletimizin bu coğrafyada bin yıldır el birliğiyle oluşturduğu milli birlik anlayışı karşısında hiçbir netice alamayacaktır"

ZONGULDAK (AA) ? Üniversitelerarası Kurul Başkanı ve Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer,   Ankara 'da meydana gelen saldırıyı kınadı.

Özer, yaptığı yazılı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Türkiye üzerine son dönemde kara bulut gibi çöken acılara yenisinin eklenmesinin büyük üzüntüsünü yaşadıklarını aktaran Özer, "Ülkemizin içerisinden geçtiği bu ihanet sarmalının ve terör sürecinin bir an evvel sona ermesi en büyük temennimizdir. Elde etmek istedikleri neticelere terör enstrümanına sarılarak ulaşacaklarını düşünenler, büyük bir yanılgı içerisindedirler. Aziz milletimizin sabrı ve metaneti her türlü zorluğun üstesinden gelecek düzeydedir" ifadesini kullandı.

Özer, terörist niyetlerin arka planındaki asıl hedefin ülkenin bölünmez bütünlüğü ve yurttaşların kardeşlik hukuku olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Bu sürecin toplumumuzun tüm kesimlerinde uyandırdığı bilinç, yaratılmak istenen kaotik ortama zemin hazırlanmasının önündeki en büyük engel olmayı sürdürecektir. Ülkemiz üzerinde planlar yapan yurtiçinden ve dışından tüm odakların büyük bir işbirliğiyle yürüttükleri insan onuruna ve yaşamına kasteden art niyetli faaliyetler, milletimizin bu coğrafyada bin yıldır el birliğiyle oluşturduğu milli birlik anlayışı karşısında hiçbir netice alamayacaktır. Ülkenin demokratik yol ve araçlarla tesis ettiği irade üzerinde tesir etmeye, korku ve bezginlik yaratmaya dönük tüm çabalar büyük bir nefret olarak bu oyunun sahiplerine geri dönecektir."