Ankara'daki patlama

Ankara'daki patlama
Ankara'daki patlama
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Ankara'da sabah meydana gelen patlamayı...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve AK  Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Ankara 'da sabah meydana gelen patlamayı kınadı.

Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara'nın göbeğinde yaşanan bu olayın faillerin  biran önce bulunmasını istediğini belirtti.

Terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Tekin, " Türkiye 'mizin içinde bulunduğu bu zor süreçte halkımız birlik, beraberlik, dayanışma sergileyerek, güçlü ve yürekli duruşla teröre en güzel yanıtı verecektir. Bu saldırılar asla hedefine ulaşamayacak. Bu ülkede kandan ve gözyaşından beslenenler ne yaparsa yapsınlar, bu ülkenin kardeşliğini bozamayacaklardır. Türkiye'nin çatışmaya, kavgaya, savaşa değil, barışa ihtiyacı var" ifadesini kullandı.

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ise Ankara'daki patlamayı kınayarak, "Türkiye ne zaman huzur ve istikrar yolunda ilerlemişse birileri Türkiye'nin bu huzura ve bu istikrara kavuşmasından rahatsızlık duymuşlardır. Bu terör saldırıları milletimizin birlik ve beraberliğini bozamayacaktır. Eli kanlı teröristler ve sahipleri, en sert şekilde karşılığını alacaktır" şeklinde konuştu.