Antika eşyayla "koleksiyon odası" oluşturdu

Antika eşyayla "koleksiyon odası" oluşturdu
Antika eşyayla "koleksiyon odası" oluşturdu
- İşçi emeklisi, 20 yıldan beri topladığı saatler, bıçaklar, kılıçlar ve radyolar gibi antika eşyayı evinin girişindeki odada sergiliyor - Emekli işçi Baki: - "İl dışandan gelen misafirlerim görüntü çekip internette paylaşıyor. Herkes beğeniyor topladıklarımı"

ZONGULDAK (AA) - İşçi emeklisi Cemal Baki, 20 yıldır biriktirdiği antika eşyayla evinde "koleksiyon odası" oluşturdu.

Zonguldak Belediyesinden emekli 63 yaşındaki Baki, 20 yıl boyunca Zonguldak, Karabük, Bolu, Kastamonu, Sakarya, Bartın ve çevre illerden antika saatler, bıçaklar, kılıçlar, gelinlikler, dikiş makineleri, gaz lambaları, hamam tasları, radyolar, halılar, kilimler, ibrikler, fotoğraf makineleri, imza sirkülerleri ile telefonların yanı sıra çeşitli objeleri evindeki odada sergiliyor.

Baki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çeşitli illerden topladığı yaklaşık bin eşyaya gözü gibi baktığını söyledi.

Odasında sergilediği eşyayı görmek için gelenler olduğunu anlatan Baki, şöyle konuştu:

"İlk olarak çalıştığım yerinin yakınında bulunan hurdacıdan eski eşya almamın ardından antika toplamak benim için hobi haline geldi. Hurdacıdan sonra köylere giderek eski malzemeleri toplamaya başladım. Eşim, Mengenli olduğu için onun köyünden eşya aldım. Antika topladığımı bilen arkadaşlarım da bana eski eşyasını getiriyor.  Türkiye 'nin her ilinden eski eşya almışımdır. Topladığım eşyanın hiçbirine para vermedim.

Yakınlarımın ve arkadaşlarımın getirdiği malzemeler olduğu için hatırası büyük. Bolu'dan eşimin akrabasına ait yöresel gelinliğin benim için ayrı önemi var. İl dışından gelen misafirlerim görüntü çekip internette paylaşıyor. Herkes beğeniyor topladıklarımı."