Avcı kaza kurşunuyla öldü

Avcı kaza kurşunuyla öldü
Avcı kaza kurşunuyla öldü
- Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir avcı, arkadaşının tüfeğinin kazayla ateş alması sonucu yaşamını yitirdi

ZONGULDAK (AA) - Ereğli ilçesinde bir avcı, kaza kurşunu sonucu hayatını kaybetti. 

Gebe köyü Dereköy mevkisinde 2 çocuk babası Hasan Karakuş (43) ile arkadaşı Murat Aktaş (24) ava çıktı. Akşam saatlerinde Aktaş, Karakuş'un yeğeni Yalçın Karakuş'u arayarak kazaen amcasını vurduğunu söyledi. Yalçın Karakuş köyden bir arkadaşını da alarak gittiği olay yerinden amcası Hasan Karakuş'u ilçedeki özel bir hastaneye kaldırdı. Hasan Karakuş burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olaydan etkilendiği için özel hastanede bir süre tedavi gören Murat Aktaş, jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Yalçın Karakuş ve ismi öğrenilemeyen otomobil sürücüsü ise ifadeleri alınmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Hastaneye gelen Karakuş'un yakınları sinir krizi geçirdi. Karakuş'un 14 yaşındaki kızı Arzu Karakuş, "Biz ne yapacağız, ben anneme ne hesap vereceğim" diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Hasan Karakuş'un annesi ise acil servis önünde bağırarak, oğlunun öldürüldüğünü iddia etti.

Gebe Köyü Muhtarı Adnan Alar, gazetecilere yaptığı açıklamasında, "İki kişi ava çıkmış sonra diğeri yeğenini telefonla arayarak 'amcanı vurdum' demiş. Olay yerine gitmişler ve Karakuş'u taksi ile hastaneye getirmişler" dedi.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Akşam

  ,

  Çocuk

  ,

  İddia

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma