BBP Genel Başkanı Destici Zonguldak'ta:

BBP Genel Başkanı Destici Zonguldak'ta:
BBP Genel Başkanı Destici Zonguldak'ta:
- "Milletimiz 7 Haziran'da uyarının en büyüğünü iktidara yaptı, küçüğünü de meclisteki muhalefet partilerine yaptı. Ama bu uyarılardan ders almadılar. Terör konusunda bile bir araya gelemediler"

ZONGULDAK (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Milletimiz 7 Haziran'da uyarının en büyüğünü iktidara yaptı, küçüğünü de meclisteki muhalefet partilerine yaptı. Ama bu uyarılardan ders almadılar. Terör konusunda bile bir araya gelemediler" dedi.

Ereğli ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunmasının ardından partisinin ilçe başkanlığı önünde vatandaşlara hitap eden Destici, Türkiye'nin çok önemli süreçlerden geçtiğini belirtti.

Destici, "çözüm sürecini" eleştirerek "Çözülme, ayrışma ve bölünme sürecini başlatarak PKK'yı bu milletin başına daha güçlü, daha büyük bir bela olarak getirdiniz. Millet her şeyin farkında. Milletimiz 7 Haziran'da uyarının en büyüğünü iktidara yaptı, küçüğünü de meclisteki muhalefet partilerine yaptı. Ama bu uyarılardan ders almadılar. Terör konusunda bile bir araya gelemediler. Milletin açlığına, işsizliğine, yoksulluğuna çare bulmak adına da bir araya gelmediler" diye konuştu.

Milletin 1 Kasım'da daha büyük bir ders vereceğini savunan Destici şu ifadeleri kullandı:

"Kendisinden olmayan hiç kimseye yaşama hakkı tanımıyorlar. Slogan yazmışlar, 'sen ben yok Türkiye var.' Bir an evvel değiştirmeleri lazım, 'Sen, o, şu, Zonguldaklı, Karslı, Hakkarili, Eskişehirli yok biz varız, AKP var' demeleri lazım. Öbürü de çıkmış 'İnadına barış, inadına sevgi, inadına kardeşlik.' Ağızlarına da yakışmıyor.  Sen terörden besleniyorsun şiddetten besleniyorsun kandan besleniyorsun, sen PKK'nın partisisin. Sen mi barıştan bahsediyorsun? Onlar da sloganları değiştirmesi lazım 'İnadına savaş, inadına terör, inadına şiddet, inadına PKK' demeleri lazım. MHP her tarafa yazmış 'yalan, yalan, yalan.' Tamam güzel ama biri de döner sana derse ki '2001 krizi de mi yalan, Apo'yu affettiğiniz de mi yalan, Rahşan affı ile herkesi serbest bıraktığınız sadece ülkücüleri içeride tuttuğunuz da mı yalan' derse ne cevap vereceksiniz? Onun için uyanmamız lazım." 

Destici, Koza İpek Holding ve şirketlerine kayyum atanması kararını da haksız bulduklarını kaydetti.