Bedelli askerlik için otomobilini satışa çıkardı

Bedelli askerlik için otomobilini satışa çıkardı
Bedelli askerlik için otomobilini satışa çıkardı
- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bedelli askerlik müjdesinin ardından Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşayan Yasin Şahin, bedelli askerlik için gerekli 18 bin lirayı ödeyebilmek amacıyla otomobilini internet aracılığıyla satışa çıkardı

ZONGULDAK (AA) - CEM SÜRMENELİ - Başbakan Ahmet Davutoğlu 'nun bedelli askerlik müjdesinin ardından Alaplı ilçesinde yaşayan Yasin Şahin, bedelli askerlik için gerekli 18 bin lirayı ödeyebilmek amacıyla otomobilini internetten satışa çıkardı.

27 yaşındaki Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güreş antrenörü olduğunu, öğrencilerini şampiyonaya hazırladığını belirterek, beş yılda biriktirdiği parayla aldığı otomobilini bedelli askerlik için satışa çıkardığını söyledi. 

Yaklaşık 3 yıl önceki bedelli askerlik uygulamasından yaşı tutmadığı için faydalanamadığına dikkati çeken Şahin, şöyle konuştu:

"Başbakanımızın bedelli açıklaması bizleri çok mutlu etti. Gençlik ve Spor Müdürlüğünde güreş antrenörüyüm. Beş yıl boyunca biriktirdiğim parayla kendime otomobil almıştım. Bir yıl bindiğim aracımı bedelli askerlikten faydalanabilmek için satışa çıkardım. İnternette, "Bedelli askerlik yapacağımdan dolayı aracımı satıyorum" diye ilan verdim. Güreş eğitimi verdiğim 70 öğrencim var. Öğrencilerimin dağılmaması için bedelli askerliği bekledim."

Öğrencilerini şampiyonaya hazırladığını vurgulayan Şahin, "Bu şampiyona bizim için çok önemli olduğu için aracımı satarak bedelli askerlik yapmaya karar verdim. Aracımı sattığımdan dolayı çok üzgünüm ama hem öğrencilerim hem de bedelli askerlikten faydalanmak için satmak zorundaydım" dedi.