Bedensel engelli öğrenci, karnesini evinde aldı

Bedensel engelli öğrenci, karnesini evinde aldı
Bedensel engelli öğrenci, karnesini evinde aldı
- Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bedensel engeli nedeniyle okula gidemeyen Furkan Soyyiğit, karne sevincini evinde yaşadı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bedensel engelli lise öğrencisi Furkan Soyyiğit, karnesini evinde aldı.

Milli Eğitim Bakanlığının evde eğitim hizmeti programından faydalanan Çok Programlı Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Soyyiğit'i İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şen ve Lise Müdürü Rıfat Yiğit, evinde ziyaret etti.

Karnesini Şen'den alan 16 yaşındaki Soyyiğit, bilgisayar programcısı olmak istediğini söyledi.

7 yıldır okula gidemediği için evde eğitim aldığını ifade eden Soyyiğit, "Yaşıtlarımla okula gidememenin burukluğunu yaşıyordum. Okuyarak ülkeme faydalı insan olmak istiyordum. Evde eğitim sayesinde okuma imkanı buldum. Öğretmenlerimden çok memnunum" diye konuştu.

Şen de Furkan'ın her yıl olduğu gibi bu yıl da takdir belgesi aldığını belirterek, "Furkan gibi öğrencilerimiz daha önce kaderlerine terk edilerek eğitimden uzak kalıyorlardı. Bakanlığımızın bu konuyla ilgi yaptığı çalışmalar ve evde eğitimi getirmesiyle çocuklarımızın geleceğine katkı sağlamış oluyoruz. Unutulmamış ve topluma zamanla kazandırılmış oluyorlar. Toplumun bireyleri olduklarının farkına varıyorlar" şeklinde konuştu.