BES Zonguldak Şube Başkanı Engiz:

BES Zonguldak Şube Başkanı Engiz:
BES Zonguldak Şube Başkanı Engiz:
- "Maliye emekçilerinin özlük haklarından, görev tanımlarına kadar günümüz gerçekliğine uygun yeniden bir düzenleme yapılmasını istiyoruz"

ZONGULDAK (AA) - Büro Emekçileri Sendikası Zuhal Engiz, "Maliye emekçilerinin özlük haklarından, görev tanımlarına kadar günümüz gerçekliğine uygun yeniden bir düzenleme yapılmasını istiyoruz" dedi.

Engiz, Vergi Dairesi binası önünde yaptığı açıklamada, Türkiye 'de derin bir ekonomik kriz yaşandığını öne sürdü.

İşsizliğin son yılların en yüksek rakamına çıktığını iddia eden Engiz, şöyle konuştu:

"Diğer emekçilerde olduğu gibi maliye emekçileri de sürekli olarak yapılan zamlar ve vergi yükü altında her geçen gün daha da yoksullaşmakta. Maliye emekçilerinin özlük haklarından görev tanımlarına kadar günümüz gerçekliğine uygun yeniden bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Ek ödemelerin emekli aylığına esas kazanca dahil edilmemiş olması, emekliliği hak ettiği halde binlerce maliye emekçisinin emekli olmasının önünde en büyük engeldir. Ek ödemelerin emekli aylığına dahil edilmesine dönük çalışmaların bir önce başlatılmasını talep ediyoruz. Güvenlik , teknik personel ve şoför kadrolarında çalışanlar fazla mesai yaptıkları halde karşılığında ücret alamadıkları gibi izinlerini kullanmakta da pratikte ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sıkıntıların aşılması için gereğinin yapılması ve kaldırılan fazla mesailerle ilgili gelir kayıplarının karşılanmasını talep ediyoruz."