BES'ten enflasyon farkı eylemi

BES'ten enflasyon farkı eylemi
BES'ten enflasyon farkı eylemi
ZONGULDAK (AA) - Büro Emekçileri Sendikas (BES) Zonguldak Şubesi üyeleri, 2014 yılı için tüm kamu çalışanlarına enflasyon farkının ödenmesini talep...

ZONGULDAK (AA) - Büro Emekçileri Sendikas (BES) Zonguldak Şubesi üyeleri, 2014 yılı için tüm kamu çalışanlarına enflasyon farkının ödenmesini talep etti.

BES Zonguldak Şubesi Örgütlenme Sekreteri Gökhan Onkardeşler, yaptığı basın açıklamasında, büro emekçilerinin insanca yaşam , güvenceli ve güvenli gelecek mücadelesini yükseltmeye devam edeceklerini söyledi.

Kamu çalışanlarının maaş artışlarının bu yılın enflasyon oranının altında kaldığını ifade eden Onkardeşler, şunları kaydetti:

"Bütçe süreci başlarken iş yerlerimizden topladığımız binlerce dilekçeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunarak, ek zam talebimizi bir kez daha ortaya koyduk. İki milyonu aşkın kamu çalışanı, Memur-Sen'in 2014 yılı için enflasyon farkı talep etmemesi nedeniyle mağdur edilmiştir. Maaşlara ve ek ödemelere tarihte ilk defa enflasyon farkı yansıtılmamıştır. Yüksek enflasyon ve artan oranlı vergi dilimi tarifesi nedeniyle satın alma gücümüz belirgin bir şekilde azalmış bulunmaktadır."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  zam

  ,

  Kamu

  ,

  Memur

  ,

  Yaşam

  ,

  Vergi

  ,

  ,

  Memur-Sen

  ,

  bütçe