BESYO'da özel yetenek sınavları

BESYO'da özel yetenek sınavları
BESYO'da özel yetenek sınavları
ZONGULDAK (AA) -Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) için yetenek sınavı başladı.Üniversitenin Merkez Kampüs...

ZONGULDAK (AA) -Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) için yetenek sınavı başladı.

Üniversitenin Merkez Kampüs Spor Salonunda yapılan seçmelerde öğrenciler, yüksekokuluna yerleşecek 50 kişi arasına girebilmek için yarıştı.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Çıplak , gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yil için rekor başvurunun yapıldığını söyledi.

Sınava 2 bin 688 kişinin başvuruda bulunduğunu ifade eden Çıplak, şöyle konuştu:

"Sınavlarımız sekiz gün sürecek. Başvuru yapanlardan 503'ü bayan, 2 bin 185'i ise erkek . Üniversiteye alınacak öğrenciler arasından 8'i milli sporcu kontenjanı olarak belirlendi. Geçen senelere oranla her sene tercih edilirliğimiz artıyor. Parkurlarımızda geçen senelere göre fazla bir değişiklik yok. Kuvvet, dayanıklılık, hız gibi performansları ölçmeye yönelik bir parkurdur. Bizim istasyonlarımız karmaşık olmayan, sade bir yapıya sahip. Ayrıca hakem müdahalesinin çok az olduğu bir parkurdur. Sınavlarda çok fazla sorun yaşamıyoruz. Güvenilir ve objektif olma anlamında tercih edilen bir üniversite olmak bizim için gurur verici."