BEÜ Rektörü Özer'e ziyaret

BEÜ Rektörü Özer'e ziyaret
BEÜ Rektörü Özer'e ziyaret
ZONGULDAK (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof....

ZONGULDAK (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer'i ziyaret etti.

Yılmaz, yaptığı konuşmada, BEÜ'nün artan oranda sanayi kuruluşlarına desteğini takdirle karşıladıklarını belirterek, üniversitenin Zonguldak sanayicileri için adeta araştırma geliştirme laboratuvarı gibi çalıştığını ve ortak çalışmaların artması gerektiğine söyledi.

Özer de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Zonguldak için çalışan ve üreten sanayicilerin her zaman yanındayız. Üniversite olarak, akademisyenlerimizin sanayiyle alakalı sorunlara çözüm bulmaları ya da yeni çalışmalar için alanda araştırmalar yapmaları üniversite için de önemli bir fırsat sunmaktadır. Akademik çalışmaların kampüs sınırlarında kalmayarak Zonguldak'a ve bölgeye fayda sağlayacak seviyede olması mutluluk vericidir. Sanayi kuruluşlarına Zonguldak'ın gelişmesi için her türlü katkıyı sunmaya hazırız" ifadesini kullandı.