BEÜ'de "Tecrübe Paylaşımı" toplantısı

BEÜ'de "Tecrübe Paylaşımı" toplantısı
BEÜ'de "Tecrübe Paylaşımı" toplantısı
- BEÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uzun: - "Yeni istihdamın tamamı yeni kurulan şirketler tarafından gerçekleşiyor. Bu girişimciliğin ne kadar güçlü bir kavram olduğunu anlatıyor"

ZONGULDAK (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile  Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) işbirliğiyle "Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destekleri  Bilgilendirme  ve Tecrübe Paylaşımı" toplantısı gerçekleştirildi. 

BEÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Uzun, Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, gençlerin bu tür girişimcilik konularında bilgilendirilmesini istediklerini  söyledi.

Bilgi üretmek ve bunu yaymanın üniversitenin temel görevi arasında yer aldığını anlatan Uzun, şunları kaydetti:

"Yeni istihdamın tamamı 0-5 yaş arası yeni kurulan şirketler tarafından gerçekleşiyor. Yani bu girişimciliğin ne kadar güçlü bir kavram olduğunu anlatıyor. Bilgiyi üretme ve bilgiyi yayma gibi görevlerin yanına teknolojiyi üreterek istihdam kapılarını aratmak bizim üniversitelerinin yan anlamları arasına girmiş bulunuyor."