"Bitki Koruma ve Uygulaması Belgesi" eğitimi

"Bitki Koruma ve Uygulaması Belgesi" eğitimi
"Bitki Koruma ve Uygulaması Belgesi" eğitimi
ZONGULDAK (AA) - Alaplı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından "Bitki Koruma ve Uygulaması Belgesi" almak için düzenlenen eğitime 110...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından "Bitki Koruma ve Uygulaması Belgesi" almak için düzenlenen eğitime 110 çiftçi katıldı.

Alaplı Belediyesi Kültür Merkezi'nde verilen eğitimde konuşan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Rafet Yılmaz, katılımım yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitimin çiftçiler için çok faydalı olduğunu söyledi.

Yılmaz, eğitime 110 çiftçinin katıldığını aktararak şöyle konuştu:

"Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Belgesi" almak için müracaat eden 110 adet çiftçimize, kurumumuza bağlı mühendisler tarafından eğitim verildi. Amacımız, bitki ve bitkisel ürünlerde zararlı organizmalarla mücadelede kullanılan bitki koruma ürünlerinin tarla, bahçe veya bağ ile ürünlerin saklandığı yerlerde uygulanmasında bilinçsiz bir şekilde kullanılmasını önlemek, insan, bitki ve çevre , sağlığının korunması, bitkisel ürünlerde kalıntı probleminin ve tavsiye dışı ilaç kullanımının engellenmesi ve izlenebilirliğinin sağlanmasıdır."