Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.Tekin, mesajında,  Türk milletinin...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tekin, mesajında,  Türk milletinin Çanakkale'de, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadeleyle kahramanlık destanı yazdığını belirtti.

Türk milletinin içinde bulunduğu zor şartlar göz önüne alındığında, Çanakkale'de yazılan kahramanlık destanının ne kadar büyük ve anlamlı olduğunun çok daha iyi anlaşıldığını anlatan Tekin, şunları kaydetti:

"Büyük bir inancın ve kelimelere sığdırılamayacak vatan sevgisinin eseri olan bu büyük zafer, içinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun, bağımsız ve egemenliğimiz söz konusu olduğunda muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu hatırlatacaktır. Bu büyük destanı yazanlar, bağımsızlık ve egemenliğimizin yanı sıra bizlere böylesine büyük bir manevi ruhu da miras olarak bırakmışlardır. Her yeni neslin görevi, bu mirası sonsuza dek yaşatmak olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."