Çaycuma Ziraat Odası'na yeni bina

Çaycuma Ziraat Odası'na yeni bina
Çaycuma Ziraat Odası'na yeni bina
ZONGULDAK (AA) - Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, odanın yeni yapılan binaya taşındığını ve açılış için hazırlıklara başlandığını...

ZONGULDAK (AA) ? Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, odanın yeni yapılan binaya taşındığını ve açılış için hazırlıklara başlandığını bildirdi.

Çapkın, gazetecilere yaptığı açıklamada, şuan için odanın yeni yerinin çiftçilere hizmet vermeye hazır hale getirildiğini ve hizmete başladığını söyledi.

Yeni binada ekipmanların kullanılması konusunda eğitim salonu da hazırladıklarını ifade eden Çapkın, "Yeni dizayn ettiğimiz salonumuzda çiftçilere eğitim verecek. Aynı şekilde odamızda sattığımız tarım ilaçlarının ne şekilde kullanılacağı konusunda çiftçilerimiz eğitilecek. Eski binamızda böyle bir şansımız yoktu, çünkü alan çok dardı. Şimdiden Çaycumalı çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Çapkın, ayrıca aşırı yağışlardan domates fidelerinde hastalık olduğunu ve fide satışlarında en çok talebin de domates fidesine olduğunu belirterek bir hafta sonra yeni fidelerin satışa sunulacağını kaydetti.