Çaycuma'da kadınlara sinema etkinliği

Çaycuma'da kadınlara sinema etkinliği
Çaycuma'da kadınlara sinema etkinliği
ZONGULDAK (AA) - Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berna Özyurt, kadınlara eski Türk filmlerinin her hafta ücretsiz olarak izletildiğini...

ZONGULDAK (AA) - Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berna Özyurt, kadınlara eski Türk filmlerinin her hafta ücretsiz olarak izletildiğini bildirdi.

Özyurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin Atatürk Kültür Merkezi yetkilileri tarafından da desteklendiğini belirtti.

Çaycuma'nın en ücra köşelerinde yaşayan ve daha önce hiç sinemaya gitmemiş kadınları, bu projeyle sinemaya getirdiklerini ifade eden Özyurt, şunları söyledi:

"Kadınlarımızın bu olanaktan faydalanmalarını istedik. Konuyu Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı'ya ilettik. Her konuda olduğu gibi bu konuda da Belediye Başkanımız bizi yalnız bırakmadı ve gereken desteği sağladı. Şehre bağlı mahallelerdeki kadınlarımızın Atatürk Kültür Merkezi'nin sağladığı bu olanaktan faydalanabilmeleri için ücretsiz servis aracı tahsis etti. Gerek Çaycuma Kent Konseyi'nin tüm çalışmalarına ve gerekse Çaycumalı kadınlara sağladığı imkan ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı'ya teşekkür ederiz."