Çaycuma'da kanserde erken teşhis uyarısı

Çaycuma'da kanserde erken teşhis uyarısı
Çaycuma'da kanserde erken teşhis uyarısı
ZONGULDAK (AA) - Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berna Özyurt, kanserde erken teşhisin önemi konusunda bilgilendirme toplantıları...

ZONGULDAK (AA) - Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berna Özyurt, kanserde erken teşhisin önemi konusunda bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini bildirdi.

Özyurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınlara yönelik bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini belirtti.

Çaycuma merkezde ve beldelerinde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Özyurt, şöyle konuştu: 

"Sağlık Bakanlığının Kansere Erken Teşhis ve Tarama Eğitimi Projesi çerçevesinde doktor, ebe ve hemşirelerimizden oluşan Çaycuma Toplum Sağlığı personeli ile Çaycumalı kadınlar, Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi BaşkanI ve Yürütme Kurulu üyelerinin düzenlediği etkinlik kapsamında bir araya geliyorlar. Çaycuma'ya bağlı Yeşiltepe, Karalar, Sofular ve Velioğlu mahallelerinde gerçekleşen etkinlik kapsamında, bu mahallelere gidilerek kansere erken teşhis ve önemi ile birlikte evde uygulayabilecekleri basit tetkik yöntemleri de anlatılıyor. Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin Çaycuma Toplum Sağlığı personeli ile birlikte yaptığı çalışmalar Çaycuma`ya bağlı diğer mahallelerde de devam edecek. Kanserin son yıllardaki artışı ile birlikte, erken teşhisin hayat kurtardığını ve programlarında kadınlara kanserde erken teşhisin önemi anlatılıyor."


 


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  hayat

  ,

  Doktor

  ,

  Kadın

  ,

  toplum

  ,

  kent

  ,

  Çaycuma