CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
- "Omuz omuza, keyifle bir bayram havası içerisinde sandığa gidelim, oyumuzu kullanalım ve partimizi iktidara taşıyalım"

ZONGULDAK (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Omuz omuza, keyifle bir bayram havası içerisinde sandığa gidelim, oyumuzu kullanalım ve partimizi iktidara taşıyalım" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Madenci Anıtı önünde düzenlediği mitingin ardından Gökçebey ilçesini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra Çaycuma ilçesinde vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, özgür ve güzel Türkiye'yi 7 Haziran'dan sonra yeniden inşa edeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, hiç kimseyi ötekileştirmeden, kimlik ve inancını sorgulamadan 77 milyon yurttaşı kucaklayarak yola devam edeceklerini vurguladı. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Ayrıştırmayacağız, kavga etmeyeceğiz ve beraber şanlı Türkiye'yi şaha kaldıracağız, buna inanıyoruz. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, birilerinin 13 yılda yapamadığını bir yılda yapıyor. Nasıl burada size hizmeti veriyorsa emin olun bütün amacımız Türkiye'de 77 milyon yurttaşa aynı amaçla hizmet etmektir. Bunu yapacağız ve yapmak zorundayız. Siyaset, çok kavga çıkardı ve gerginlik yarattı ama bunları aşmak zorundayız. Haziran ayıyla güzel ve yeni başlangıç yapmak zorundayız, yeni ve huzurlu başlangıç. Omuz omuza, keyifle bir bayram havası içerisinde sandığa gidelim, oyumuzu kullanalım ve partimizi iktidara taşıyalım."

Vatandaşlara, "Emekli, çiftçi, üreten ve esnafın mutlu olduğu, huzurlu bir Türkiye istiyor musunuz?" diye soran Kılıçdaroğlu, "Adres ve yer belli. Gazi Mustafa Kemal'in partisi Cumhuriyet Halk Partisi , halkın, vatandaşın, alın terinin partisi. Yani CHP" ifadesini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, bir vatandaşın "Ankara-Zonguldak arası tünel ne oldu?' diye cumhurbaşkanına soru sormak istiyorum" şeklindeki sözü üzerine "Siz diyorsunuz ki cumhurbaşkanına soralım. Allah aşkına ona soru sormayalım. Benim bir teklifim oldu. Dedim ki, '24 saat canlı yayın yapsınlar, biz de kurtulalım o da kurtulsun.' Başka çaresi yok" şeklinde cevapladı.

"Herkesin geçinebileceği Türkiye istiyoruz" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, "Biz, her evde tencere kaynasın istiyoruz.  Bu topraklarda 17 milyon yoksulumuz var. Yoksulluğu dört yıl içerisinde gömeceğim, bunun sözünü veriyorum size" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, daha sonra özel uçakla Zonguldak'tan ayrıldı.