CHP İl Genel Meclisi üyesi partisinden istifa etti

CHP İl Genel Meclisi üyesi partisinden istifa etti
CHP İl Genel Meclisi üyesi partisinden istifa etti
ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli İl Genel Meclisi üyesi Sadettin Arslan, partisinden istifa etti.Arslan, yaptığı yazılı...

ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Ereğli İl Genel Meclisi üyesi Sadettin Arslan, partisinden istifa etti.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Zonguldak Milletvekili ve milletvekili adayı Ünal Demirtaş'ın karşı karşıya kaldığı sıkıntılar ve yaşadığı sorunları öne sürerek partisinden istifa ettiğini belirtti. 

Milletvekili Ünal Demirtaş'ın seçim sonuçlarından kendisini sorumlu tuttuğunu ve seçim çalışmalarına kendisini dahil etmediğini savunan Arslan, şunları kaydetti:

"30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, halkımızın desteğiyle CHP Zonguldak İl Genel Meclis üyesi seçildim. 2000'li yılların başından itibaren gönül verdiğim ve her aşamasında çalışma içinde olduğum partimizin bölgemizde başarılı olması ve halkımızın teveccühünü alabilmek adına verilen her görevi yerine getirmek için gece gündüz çabaladığım ortadadır. 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan sonuçlar sonrası ve akabinde 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimler süreci içerisinde partimizin milletvekili ve adayı Ünal Demirtaş ile karşı karşıya kaldığımız sıkıntılar ve yaşadığımız gerçekler ışığında artık CHP'de, 30 Mart seçimlerinde hizmet etme sözü verdiğim halkımıza faydalı olamayacağım ortaya çıkmıştır. 7 Haziran seçimlerinde partimizin Zonguldak Milletvekili adayı Demirtaş, seçimlerin hemen akşamında bölgemizde çıkan sonuçların suçlusu olarak kendisini değil bizleri görmüş olacak ki bölge halkının oylarıyla seçilmiş partisinin il genel meclisi üyesine, 'Seninle görüşeceğiz' diyerek partimde bugüne kadar şahit olmadığım bir üslup ve tavırla daha ilk günden bir hesaplaşma içine girmiştir."

İl Genel Meclis üyelerinin, partilerinin kırsalda ve merkez milletvekilleriyle halkının arasında köprü vazifesi gördüğünü anımsatan Arslan, açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Milletvekili Ünal Demirtaş 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesi yapılan çalışmalara ısrarla bizi dahil etmemiştir. Hiçbir beklenti içinde olmadığımız bu görevi yürütürken, partimizin milletvekili Demirtaş'ın, 'Ben Genel Merkezin adayıyım' edası içerisinde, halktan kopuk, 'Çalışacaksanız parti için çalışın' gibi yaklaşımlarıyla bugüne kadar partiye gönül veren ve partisi için çalışan insanları dahi küstürerek, 'Nasıl olsa ben milletvekili seçilirim' anlayışını CHP'ye yerleştirmiş, bizi muhtarlarımız ve halkımız karşısında oy isteyemez hale düşürmüştür. Tüm bu gerçekler ışığında, 30 Mart 2014 seçimlerinde bize oylarıyla destek veren halkımız, parti örgütlerimiz ve genel merkezimizin affına sığınarak partimden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla arz ederim. Bölge halkımıza hizmet etme aşkımız ve şevkimizde hiçbir azalma olmadan il genel meclisi üyesi olarak çalışmalarımı sürdüreceğimi bildirir, saygılar sunarım."