CHP'nin Kardeş Belediyeler Projesi

CHP'nin Kardeş Belediyeler Projesi
CHP'nin Kardeş Belediyeler Projesi
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "Bu uyguladığımız projeyle Türkiye'de yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya çıkacak. Bunu herkes görecek"

ZONGULDAK (AA) -  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP'nin Kardeş Belediyeler Projesiyle ilgili,  "Bu uyguladığımız projeyle Türkiye 'de yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya çıkacak. Bunu herkes görecek" dedi.

Ağbaba, CHP'li maddi yönden güçlü belediyelerin diğerlerine destek vermesi amacıyla hazırlandığı belirtilen projenin bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında, Zonguldak'ın işçinin başkenti olduğu belirterek, madenlerde yaşanan iş kazalarının her geçen gün arttığı ileri sürdü.

Doğudan batıya Kardeş Belediyeler Projesi'ni hayata geçirdiklerini ifade eden Ağbaba, Türkiye'nin gözde belediyeleriyle Zonguldak'ı kardeş belediye yaptıklarını söyledi.

CHP'li belediyelerinin Zonguldak'taki belediyelere her zaman yardımcı olacağını vurgulayan Ağbaba, "İktidar yardım etmeyebilir ama bizler mazeret üretmeyeceğiz. Çare üretip belediyelerimizle Zonguldak'ta eksik olan ne varsa gidermeye çalışacağız" diye konuştu.

Sosyal donatılardan toplu konuta kadar ilk projeleri geliştiren ve ilk uygulayan belediyelerin CHP'li olduğunu savunan Ağbaba, proje kasamında İzmir ve İstanbul 'dan gelen belediye yöneticilerinin yaptıkları başarılı işleri paylaşacaklarını, bu projelerin kentte de hayata geçirilmesine çalışılacağını dile getirdi.

Kardeş belediyecilik anlayışının sadece araç desteği olmadığına işaret eden Ağbaba, "Bu anlayış bilgi ve birikimlerin de paylaşılacağı bir süreci kapsyor. Bu uyguladığımız projeyle Türkiye'de yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya çıkacak. Bunu herkes görecek" dedi.

Proje kapsamında, Karapınar/Saltukova Belediyesi ile İstanbul Bakırköy Belediyesi, Muslu/Kadilli Belediyesi ile İzmir Bayraklı Belediyesi, Gümeli/Perşembe Belediyesi ile İzmir Narlıdere Belediyesi, Çaycuma Belediyesi ile İstanbul Beşiktaş Belediyesi, Gülüç Belediyesi ile İzmir Çeşme Belediyesi, Çatalağzı Belediyesi ile İzmir Çiğli Belediyesi kardeş belediye ilan edildi.

Proje kapsamındaki belediye başkanları ile başkan yardımcılarının katıldığı toplantının ardından CHP'li belediyeler ziyaret edildi.