Çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi desteği

Çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi desteği
Çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi desteği
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, mazot, gübre ve toprak analizi destek ödemesinin, bugünden itibaren çiftçilerin banka...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, mazot, gübre ve toprak analizi destek ödemesinin, bugünden itibaren çiftçilerin banka hesaplarına yatacağını bildirdi.

Türkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca mazot, gübre ve toprak analizi desteği verilmesinin çiftçiler arasında sevinçle karşılandığını belirtti.

Fındık destek ödemelerini ise mart ayı sonunda beklediklerini ifade eden Türkoğlu, şunları söyledi:

"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Tarım Sektörü Entegre Yönetim Bilgi Sistemi Projesi'nin tanıtım toplantısına katılan Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu , çiftçilerimize tarımsal desteklemeler hakkında birçok müjdeler vererek, 28 Şubat Cumartesi günü 2014 yılı mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesinin yapılacağı müjdesini verdi. Bu açıklama bizleri son derece mutlu ederken, çiftçiler arasında sevinçle karşılanmıştır. İnşallah alan bazlı fındık destek ödemeleri ise mart ayı sonunda yapılmasını bekliyoruz."