Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Ereğli'de Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi

ZONGULDAK (AA) - Ereğli ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi.

Ereğli Belediyesi ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen etkinlikte, Bağlık Polis Merkezi önünde toplanan grup, ellerindeki meşalelerle ve marşlar eşliğinde Devrim Bulvarı'ndaki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü.

Yüksek katılım olduğu gözlenen etkinlikte, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığında görevli askerler de meşalelerle yürüdü.

Yürüyüşe, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Belediye Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyeti yaşatacaklarını belirterek, "Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır. Bizler de Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için el ele, birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik içerisinde çalışacağız. Bu topraklarda kaybettiğimiz şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunu hepimize hayırlı olsun" dedi.