Devrek'te baston yapımı kursu

Devrek'te baston yapımı kursu
Devrek'te baston yapımı kursu
ZONGULDAK (AA) - Devrek ilçesinde ağaç baston yapımı kursunun başlayacağı bildirildi. Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye...

ZONGULDAK (AA) - Devrek ilçesinde ağaç baston yapımı kursunun başlayacağı bildirildi. 

Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada,  Türkiye genelinde kaybolmaya yüz tutan meslekleri yaşatmak, bu mesleklerin yeniden canlanmasını ve meslek ustalarının deneyimlerinin geleceğe taşınmasını sağlamak amacıyla "Bir Usta Bin Usta" projesinin hayata geçirildiği belirtildi. 

Proje kapsamında 15-20 kursiyere baston yapımıyla ilgili eğitimler verileceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu sanatı sürdürecek yeni ustalar yetiştirilmesi planlanıyor. Tansel Işık tarafından verilecek eğitimler Devrek'te atölyede gerçekleştirilecek. Mayıs başına kadar sürecek olan eğitimlere katılmak isteyenler 2 Mart'ta kadar Atatürk Kültür Merkezi'ne ya da baston ustası Tansel Işık'a başvuru yapabilecekler. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifika alacak, isteyenler Türkiye İş Bankası'nın projeye özel olarak hazırladığı mikro krediye de başvurabilecek."